V dnešní době se stále více hledí na zdravé stravování a podle toho se také lidé chovají. Pokud je to jen trochu možné, tak si některé potraviny vyrábí sami. Je skutečně velký rozdíl, když si vše připravíme od základu sami, víme totiž, jaké suroviny jsme použili a také jak jsme postupovali. Žádné skryté konzervanty nás poté nemohou překvapit. Připravit si doma můžeme i těstoviny, které si můžeme také různě ochutit a tím změnit jejich barvu. Na talíři to bude vypadat lákavě a především zajímavě. Je vcelku možné, že jak si jednou někdo zkusí udělat, tak jiné ani chtít nebude.
Příprava je zcela jednoduchá
Těstoviny svým původem pocházejí z Itálie, a jelikož zde mají svůj domov, tak se zde můžeme setkat s mnoha různými druhy, ale i chuťově mohou překvapit rozdílností. Kouzlo jejich přípravy totiž spočívá v originálním přístupu.
Těstoviny se dělí do tří základních skupin:
- Čerstvé
- Plněné a různě zapékané
- Sušené
Není třeba nic zkoušet nanečisto, tento recept zvládne absolutně každý. Do kopečku mouky dáme vejce, trošku soli a podle potřeby vodu. Vypracujeme těsto, které bude vláčné, a dále již jen zpracováváme různé tvary. Výborný je v tomto případě samotný strojek, jelikož to nám šetří čas v kuchyni.
Pár tipů se vždycky hodí
- Ať vaříme jednu nebo snad více porcí, vždy se vyplatí vařit těstoviny ve velkém hrnci. Nudle nebo jiné těstovinové tvary se zkrátka rádi koupou, plavou a potřebují dostatek prostoru.
- Bez soli to nebude to pravé. Když se dají těstoviny vařit, tak je třeba je osolit, jinak tu správnou chuť již nedoženeme žádnou přísadou. Potřebují jí do sebe nasát při vaření. Ovšem jedna rada se přece jenom hodí. Sůl je třeba dávat do vody, až když bude vařit. Kdybychom ji dali do studené, tak bude dlouho trvat, než ji přivedeme k varu.
- Těstoviny na skus. Často se to takto píše v receptech co to ale znamená? To je, že jsou vařené přesně tak akorát. Když si vylovíme z vody, například špagetu a navenek je měkká, ale uvnitř při kousnutí trošku křupne, tak jsme docílili těstovin „al dente“.