V dnešní době plné virů, podzimních dešťů a ponurých mlh, které nás nelákají k procházkám, ani k nakupování, je příhodné nakupovat na internetu. A to nejen drogistické výrobky a potřeby pro domácnost, nábytek anebo různé dekorativní předměty, kterými si umíme ozdobit naše příbytky. Můžeme nakupovat i šťavnaté ovoce a čerstvou kvalitní zeleninu. Lokální prodejci těchto surovin zaručují vysokou kvalitu, šetrné sklízení a ohleduplné skladování plodů. Samozřejmostí je čistota skladování v přirozených podmínkách. Jak ovoce, tak i zelenina jsou sklízené v době nejvyšší kvality a přirozeného zrání. Jen tak si mohou zachovat všechny své prospěšné vlastnosti.
Pěstitelé zaručují rychlý převoz plodů k zákazníkům doslova přímo na stůl. Zaměstnávají méně zaměstnanců, se kterými se většinou znají než velkopěstitelské firmy, kde zaměstnancům až tak moc nezáleží na způsobu zpracování produktů. Velkou výhodou je i kratší vzdálenost při dopravě zboží, než když se výpěstky dovážejí z tropických krajů. Při dovozu z tropů je nutno počítat s tím, že pohonné hmoty budou tvořit podstatnou část ceny, za kterou exotické ovoce v obchodech kupujeme. Nehledě na nepřehlédnutelnou uhlíkovou stopu, kterou vytváří jak lodní doprava, a hlavně letecká doprava. K těm je třeba připočítat i dálkovou TIR dopravu. Všechny tyto vzdálenosti dávají ekologii „na frak“. Proto všechno mluví pro to, abychom se, obzvláště v zimním období, vraceli k původním zvykům a kupovali místní ovoce a zeleninu.
Lokální pěstitel ví, že s výpěstky je nutno zacházet šetrně a opatrně, jelikož jsou náchylné na otěr a pády, kdy nesprávnou manipulací může snadno dojít k mechanickému poškození a tím pádem ke znehodnocení třeba i celého obsahu bedny. Ovoce se od sebe vzájemně „nakazí“ a plíseň spořádá další kousky.
Nemusíte obávat, regionální pěstitelé si váží svých zákazníků a posílají mu jen to nejlepší.