Mladí chtějí bydlet a než platit obrovské pronájmy, které se jim nikdy nevrátí, rozhodnout se vzít si hypotéku a postavit si své vlastní bydlení. Je to vždy velké rozhodnutí a zpravidla závazek na celý život. A tím nemáme na mysli splácení hypotéky, ale i starost o dům a zahradu. Je to jistě velký počin a zasluhuje spoustu úvah, společného plánování, pomoc odborníka, co se týká financování projektu, takže výběr i vhodné bankovní instituce. Stejně tak je i důležité, co si od domu slibujete a probrat vaše sny, touhy a váš zažitý způsob bydlení s bytovým architektem, aby bylo vše naplánováno tak, abyste se ve svém domě cítili skutečně dobře.
Hodně prostoru je věnováno plánování uspořádání místností, barev a stylu, výběru nábytku. Ženy se zaměřují na prostory v kuchyni – zde byste měli dbát hlavně i na dostatek úložných prostor. Nevynechávejte žádné mezery mezi kuchyňskou linkou. Za prvé se špatně udržuje pak pořádek, protože do děr stále něco zapadá a pořádně se tam s čistícími prostředky nedostanete a za druhé je žádoucí nevynechat ani jeden centimetr volného prostoru. Byť byste tam měli umístit uzoučkou skříňku, pak volte vysunovací s drátěným systémem, kam můžete ve dvou řadách nad sebou mít uschované například čistící prostředky.
Mladé domácnosti se věnují třídění odpadu, běžnou součástí kuchyňských linek jsou zasouvací skryté koše na tříděný odpad. Kuchyňské linky „táhněte“ do výšky. Že na horní patro linky pak nedosáhnete? Vzpomenete si pak možná na naši radu, když nebudete vědět, kam s kuchyňskými pomocníky, které používáte jednou do roka anebo kam s vánočními či velikonočními ozdobami apod. V horních patrech prostě umístěte věci, které tak často nepoužíváte.
Vhodný je i kuchyňský „ostrůvek“, pod který se dá uschovat spoustu věcí.
Ženy, nenechte si vzít špajzku, do které se dá naskládat spousta užitečných věcí včetně zásob mouky, cukru, trvanlivého jídla. Některé kuchyňské linky se hrdě pyšní vysouvací špajzkou, ale ne všechny potraviny snesou teplo domova, a chtějí být skladované v chladu.