Práce s textilními doplňky je prakticky jedna z nejjednodušších, nejrychlejších a přirozeně i nejlevnějších způsobů, jak podstatně změnit design místnosti nebo dokonce celkový styl interiéru. Použití bytového textilu se totiž vůbec žádné hranice nekladou a hodně bude záležet i na našich prioritách a představách. Přirozeně to musí nějakým způsobem zapadnout i do stylu bydlení a zkrátka se musíme cítit příjemně. Setkáváme se s ním prakticky kdekoliv, kam se jen podíváme. Na oknech, podlaze, v obývacích pokojích a o ložnicích ani nemluvě. V kuchyni poté nalezneme například textil, který neplní jen estetickou funkci, ale i praktickou, což jsou převážně utěrky. V koupelně oceníme kvalitní ručníky či koupelnové předložky, které musí čelit skutečně náročným podmínkám.
Roční období a barvy
Bytový textil může přirozeně hodně ovlivnit prostředí a tak si lze dle sezóny přizpůsobit i bytové podmínky. Například létu budou slušet světlejší pastelové nebo neutrální barvy, také i kvalita materiálu by se neměla přehlížet. K létu se skvěle hodí bavlna a len. Přirozeně zima zase potřebuje teplejší a hřejivé, syté barvy. Z materiálů jsou vhodnější kožešiny nebo samet. Zkrátka i dobře zvolené barevné motivy promění dokonale prostor. Například v době Velikonoc nebo vánočního období lze zvolit textil s motivem těchto svátečných dnů. Ihned se atmosféra promění do daného období jara nebo zimy.
Svoboda na prvním místě
K modernímu bydlení zkrátka textil patří. Celkem slušnou lekci bychom mohli získat od severských národů. Ti jsou totiž naprostí specialisté, co se týče zútulňování domova tímto způsobem. Například v duchu módního přístupu hygge se dnes více objevují v domácnostech dekorativní polštářky, přehozy nebo plédy. Přirozeně nechybí ani koberce nebo ubrusy. Také inspiraci můžeme získat od boho stylu, kdy je typické vrstvení textilu nebo etno vzory, vlna či kožešiny. V každém případě bychom si měli dát pozor na kvalitu a původ tkanin. Kvalita se v tomto případě vyplatí.