Minimalistický styl ruku v ruce s přívětivostí

Pod minimalistickým interiérem si řada lidí představí studený a nevlídný prostor, který si v mnohém nezadá s nemocničním prostředím. Jenže tento dojem je mylný a je proto en nejlepší čas ho jednou pro vždy vyvrátit. Minimalismus v sobě totiž snoubí krásu přírodních materiálů a světlých barev ve spojení s okázalými doplňky, které dokáží vtisknout interiéru ten pravý pocit domova. A je zapotřebí vypíchnout ještě jednu výhodu, minimalistický interiér se uklízí skoro sám.

Strohý interiér
 
V kategorii – inspirace minimalismus už dávno není jen o spojení kovu a betonu, novodobý minimalismus láká stále více lidí. Jeho novodobá podoba je v mnohých ohledech přívětivější, kombinuje řadu přírodních materiálů, barvy a dokáží být až neuvěřitelně hravý.
 
Dominantní přírodní materiály
Světlé barvy stále vévodí minimalistickým interiérům. Ještě donedávna jsme mohli v podobně laděných interiérech vidět jen čistě bílou, dnes už se k ní ale pomalu přidávají i další neutrální barvy, jako je béžová, šedá či hnědá.
 
Klíčem k minimalistickému vzhledu je nevýrazný základ v kombinaci s extravagantními doplňky a dekoracemi. Pro minimalismus je důležitý aspekt kontrastu, který je povětšinou vytvořen jednou výraznou barvou. Ta se může objevit na sedací soupravě, váze nebo třeba na obraze na zdi. Kombinací více výraznějších barev může docházet k celkovému chaosu, a proto se tomuto jevu raději vyvarujeme. 
 
Velkorysý prostor

Přehnaná zdobnost ubírá na myšlence
Minimalismus je architektonický styl, který si v ničem nezadá s okázalostí. Vybírejte proto nábytek, jehož provedení je velmi jednoduché a strohé. Minimalistický interiér odmítá zdobený styl a vzorované textilie. Naopak chybu neuděláte, pokud vsadíte na dřevěný nebo kožený nábytek. Je však nutné počítat s vyšší vstupní investicí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články