Jak vybrat mikrofon

Hledáte vhodný mikrofon a nevíte, podle jakých kritérií vybírat? Je to celkem jednoduché. Prvním parametrem pravděpodobně bude frekvenční charakteristika. Tento údaj vám prozradí, v kterém frekvenčním pásmu bude mikrofon nejlépe snímat.

  • Frekvenční charakteristika se odvíjí od velikosti membrány.
  • Obecně tedy platí, že čím větší membrána, tím lepší snímání basů a menší citlivost k výškám.
  • U mikrofonu s menší membránou tomu bude přesně naopak.

klavesy

Rozhodovat se jistě budete také podle typu samotného mikrofonu.

  • Dynamický – výhodou je, že tento typ mikrofonu nepotřebuje žádné napájení, protože permanentní magnet vytváří magnetické pole, ve kterém cívkou pohybuje membrána. Dynamický mikrofon je vhodný ke snímání hlasitých nástrojů, kytarových komb nebo hlasitého zpěvu, protože nedisponuje velkou citlivostí.
  • Kondenzátorový – tento typ funguje na principu akustických kmitů, které rozechvívají membránu. Ta je jednou z elektrod kondenzátoru v elektrickém obvodu. Kondenzátorové mikrofony vynikají vysokou citlivostí přesností. Jsou vhodné především pro studiové nahrávky.

Pokud hledáte ideální a zároveň univerzální řešení, pak by jím mohl být Velkomembránový mikrofon Yamaha YCM01, který zvládne živé vysílání, hlasový chat i nahrávání ve studiu.

Kvalitní klávesy nahradí celou kapelu

Doslova univerzálním hudebním nástrojem jsou klávesy, které jsou pro své široké možnosti využívané především na živých vystoupeních. Výběr keyboardu bude podřízen počtem kláves, povrchovou úpravou a ovládáním. Při výběru je také dobré řídit se množstvím a typy výstupů pro možnost připojení dalších komponentů. Klávesy jsou také dobrým nástrojem pro začínajícího hudebníka, který potřebuje jednoduchý nástroj s velkým množstvím zvuků, hlasů, podkresů a efektů. Vybrat si vhodný typ není vůbec složité.

mikrofon

  • Jaké funkce jsou základem
  • Rejstřík – označuje množství zvuků, které bude mít hudebník k dispozici. Jedná se o zvuky klavírů, smyčců, syntetizátorů a mnoho dalších zvuků, které ani nemusejí být ze světa hudby.
  • Polyfonie – zde se dozvíte kolik tónů je možné v jednom okamžiku zahrát. Keyboard může například disponovat funkcí DELAY (zpoždění) nebo REVERB (ozvěna).
  • Arpeggio – hudebník si nastaví posloupnost jednotlivých tónů, jejich tempo a takt. Klávesy pak tuto frekvenci přehrávají. Ideální řešení pro doprovod.

Pokud chcete dobrý tip na klávesy pro začátečníky, pak by jím mohl být Keyboard Casio CDP-S100 Set.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články