Nezáleží na tom, jaký druh hry si vybereme, protože každá je zdraví prospěšná. Navíc společenské hry v rodině nebo kolektivu jsou zábavnější a také dokáží stmelit vztahy, naučí rozšířit vzájemnou komunikaci. Zkrátka nám takové hraní pomůže na chvíli zapomenout na běžné starosti, stres a povzbudí naši fantazii. Je to jako nová krev, která se vlévá do žil a přináší určitý druh energie, která nám chyběla. Navíc touhu hrát máme v sobě zakotvenou již od útlého dětství a není třeba se jí v dospělosti vzdávat a stranit se jí.
Upřený pohled do mobilu se dá změnit
Společenských her existuje skutečně velké množství. Přesto mnozí vyhledávají hry elektronického původu. To ovšem není tak účinné, jako když se pustí přátelé nebo rodina do souboje jaksi na živo. Hry, které hrajeme společně, jsou nejen skvělým nástrojem ke komunikaci a sblížení, ale zapojuje se do činnosti náš mozek. Cvičíme a vymýšlíme různé strategie, jak přelstít toho druhého, vždyť cílem je úspěšně vyhrát. Některé deskové i karetní hry dokonce nepotřebují ani slova a spojují tak i odlišnou a kulturou vzdálenou populaci. Do takové aktivity není třeba znát dokonale cizí jazyk, a přesto se můžeme všichni dost dobře pobavit.
Opravdové dobrodružství
Neexistují jen hry, které se hrají pouze vsedě, můžeme vyrazit i za jiným dobrodružstvím. Pohybové hry, minigolf ve 3D provedení, nebo velký boom zažívají strategické únikové hry či laser game. To rozhodně není všechno, každý si může najít to, co bude v jeho touze vyzkoušet a zahrát si. Pro některé se skvělá i moderní virtuální hra, která se uskuteční za pomoci virtuálních brýlí. Velmi účinná i pro starší generaci, která musí čelit například riziku demence nebo Alzheimerovy choroby. I hrou se dá bojovat proti nepřízni osudu. Přirozeně lze vyzkoušet i jiné hry na soustředění a přemýšlení, jako jsou šachy, sudoku nebo luštění křížovek různého typu. Mozek to jenom podpoří ve zdravém vývoji a jeho činnosti.