Ještě máte čas. Jste zdraví, chodíte do zaměstnání a sledujete se zatajeným dechem, jak kolegy a kolegyně kolem vás kosí chřipka. Není třeba se ničeho obávat, ale je třeba začít jednat.
Než být ne – mocný (všímejte si, co vlastně znamená slovo nemocný, když ho rozklíčujete), je někdy sice těžší, ale příjemnější – je být mocný a tudíž zdravý. Takže – nevyhledávejte zbytečně příležitost k tomu, abyste se nakazili chřipkou. Bacily poletují ve vzduchu. Proto, pokud máte tu možnost, nevyhledávejte hromadné dopravní prostředky, ale cestujte svým vlastním vozem anebo na kole, mopedu či pěšky. Samozřejmě, pokud vám to vzdálenost do práce dovolí.
Jestliže můžete do zaměstnání docházet pěšky, máte zpola vyhráno, protože pobyt na čerstvém vzduchu utužuje vaši imunitu. Choďte za každého počasí. I při dešti je krásně. Je čistý vzduch, vaše plíce vám poděkují, hlava se při chůzi okysličuje, mozek projasňuje, posilujete srdce, zdraví stoupá raketově vzhůru.
Pokud už musíte použít hromadné dopravní prostředky, samozřejmostí je rouška, která vás může také ochránit před nákazou. Je nutné dodržovat bezpečný odstup a zdravotní nezávadnost roušky.
V práci zapomeňte na kávu a uvařte si bylinkový povzbuzující či pročišťující čaj. Pijte ho vlažný doplněný citronovou bio šťávou a kdo má rád sladké, sežeňte si přírodní lék, a tím je pravý včelí med. Ale od skutečného „medaře“. Zapomeňte na hypermarkety a směsky medů – většinou ani nezjistíte, odkud med pochází a jakého je složení. Z bylinek používejte mátu, voňavou lípu, opatrně šalvěje, černý bez, třapatku nachovou. Skvělá je i tinktura z lichořeřišnice. Komu bylinky moc nevoní, až ochutná čaj z tužebníku jilmového, třeba změní názor. Nejen, že posiluje naši obranyschopnost, ale je úžasně voňavý a lahodný.
Po návratu ze zaměstnání doporučujeme tělo příjemně prohřát buď ve večerní levandulové lázni anebo za pomoci zázvorového čaje a opět s citronem a medem.