Právě teď je ten nejlepší čas. Udělejte si v pohodlí domova „domácí posilovnu“. Nemusíte mít hned posilovací lavici a speciální činky. Pokud je má váš syn, můžete si je v jeho dovolením vypůjčit, ale pozor na to, aby nebyly pro vás příliš těžké. Což nejspíše budou … Pro začátek posilování nepřepínejte své síly a začínejte pozvolna. Větší zátěž si můžete přidávat po čase, nikoliv po měsících nic nedělání.
Vyhraďte si hlavně pevný čas, zajistěte u rodiny klid, kdy po vás nebudou chtít namazat chleba, zkontrolovat úkoly, podat ovocný čaj. Půlhodiny se bez vás obejdou. Ano, slyšíte dobře, začněte alespoň s pravidelnou půlhodinkou, aby vás delší čas cvičení a posilování neodradilo.
Tím spíše, když nejste zvyklí na pravidelný pohyb. Vydrželi jste celý týden bez přestávek? Pak navolte hodinu, která je optimální pro rozhýbání. Zařaďte na začátek alespoň desetiminutové protažení těla, dvacet minut aerobního cvičení, dalších dvacet minut posilování a nezapomínejte na závěrečnou relaxaci. Je velmi důležitá, ačkoliv ji cvičenci mnohdy podceňují, a hlavně maminky z lekcí cvičení odbíhají před touto poslední fází s tím, že nemají tak dlouhé dostatečné hlídání. Škodíte si tím, a tak vašemu tělu. Protože svaly, které dostaly zabrat, musíte pak v klidu uvolnit a pomalu protáhnout. Jen tak nezůstanou „smrštěné“.
Představte si vaše svaly, které dostaly zabrat při tréninku, který jste právě absolvovali. Jsou stažené a aby se vám nezkracovaly, musíte je opět uvolnit a pomalu protáhnout. Odměňte se jim za práci, kterou s vámi odvedli! Bohužel strečink – protahování po tréninku podceňují i mnozí hoši v posilovnách, ale časem zjistí, že se nedokážou, byť mají svaly „napumpované“ to, co mladá štíhlá holčina. Mají problém provést cvik – obyčejný předklon s nataženýma nohama a dotknout je prsty země, natož celou dlaní. Zkrácené svaly. Předejděte tomu, už víte, co máte dělat.